/Files/images/harchuvannya/images.jpg

Принципи правильної організації харчування дітей.

Учені, зокрема пропонують дотримуватись таких основних принципів:
Щодня в меню дитини мають бути свіжі овочі та фрукти.
Білки слід постачати організму в кількості, необхідній для його потреб, але не надмірній. Не менш як 50 відсотків усіх білків мають бути тваринного походження.
Вуглеводи й жири як горючий матеріал можуть взаємозамінюватися, але з розрахунку 1г жиру замість 2,5г вуглеводів у межах 25 відсотків.
Не слід давати дитині занадто багато рідини, особливо шкідливо пити під час їди, бо зайва рідина розбавляє травні соки й ослаблює їх дію. Супи, бульйони рекомендується давати в помірній кількості, бо цінність їх не в поживності, а в збудженні апетиту.
Їжа має бути смачною та естетично оформленою і простою. Надмірна вишуканість, різні збуджуючі й подразливі приправи та прянощі зайві.
Не слід потурати смаку дитини, однак не зважати на нього також не можна.
Треба задовольняти потребу дитини в солодкому. Не варто лише давати такі ласощі, які застряють в зубах, бо це може привести до їх псування. Найкращі ласощі – природні продукти: свіжі та сушені фрукти, ягоди. Корисній і смачний звичайний мармелад (фруктовий).
Слід привчати дитину до споживання твердої їжі, моркви тертої у сирому вигляді, яблука сирого неочищеного, хліба білого, а потім чорного.
До цього можна додати, що навіть до найменшої дитини мають значення умови, в яких вона їсть.
Насамперед подбаємо про спокійну обстановку, бо й гучні зауваження дорослих, і музика, й увімкнений телевізор відвертають увагу малюка від процесу їди. Стіл треба гарно сервірувати: накрити скатертиною, підібрати посуд і солові прибори невеликих розмірів. Треба привчати дітей користуватися виделкою, ножем, серветкою, стежити, щоб сиділа за столом правильно, зручно.
Їсти треба в один і той же час. Це надає упорядкованості всьому життю дитини і впливає на правильне функціонування нервово-м’язового апарата, який координує процеси травлення та засвоєння їжі.
Повсякдень слід дбати про різноманітність харчування.
На сніданок доцільно давати каші, страви із сиру, яйця, чай, какао або каву з молоком, хліб з маслом. Обід має складатися з овочевого салату, першої страви(борщу, юшки, супу) та другої - м’ясної, овочевої або каші, на третє – кисіль, компот, фрукти чи ягоди. На підвечірок добре дати склянку молока або кефіру з печивом, булкою, фрукти і ягоди. На вечерю – овочеві, рибні, молочні страви (залежно від сніданку).
В дошкільному навчальному закладі № 685 забезпечено збалансоване харчування дітей необхідне для їх нормального росту і розвитку з дотриманням натурального набору продуктів, визначених Міністерством охорони здоров’я України спільно з Міністерством освіти і науки України за погодженням з Міністерством фінансів України.

Підготовлено Асоціацією дієтологів України, погоджено МОЗ і МОН.
/Files/images/harchuvannya/Znaimo-5-questions-INSTA-02.png/Files/images/harchuvannya/Znaimo-5-questions-INSTA-03.png
/Files/images/harchuvannya/Znaimo-5-questions-INSTA-04.png/Files/images/harchuvannya/Znaimo-5-questions-INSTA-05.png
/Files/images/harchuvannya/Znaimo-5-questions-INSTA-06.png
Кiлькiсть переглядiв: 412